Hemen Başvurun,
Sizi Arayalım...

Ülke Kodları

Hatırlanması gereken en önemli kısım, uluslararası ülke kodunu eklemektir . Birleşik Krallık’ta bir cep telefonu numarası her zaman ’07’ rakamlarıyla başlar, örneğin ‘07911 123456’. Uluslararası bir ülke kodu eklemezseniz, bilgisayar bu telefon numarasını farklı yorumlayabilir. Rusya’nın ülke kodu ‘+7’dir ve Rus cep telefonu numaraları ‘+79’ ile başlar, dolayısıyla ‘+7911 123456’ da bir Rus cep telefonu olabilir.

Bu nedenle, numarayı net hale getirmek için İngiltere’nin ülke kodunu ‘+44’ eklemelisiniz; ‘+44 7911 123456’, Birleşik Krallık’ta her zaman bir cep telefonuna yönlendirir.

E.164 Biçimlendirme

Sayıları E.164 önerisini kullanarak biçimlendirmek akıllıca olabilir . Uluslararası bir E.164 numarası, bir aramayı veya SMS mesajını bir ülkenin genel telefon ağındaki bireysel bir aboneye başarılı bir şekilde yönlendirmek için gerekli tüm bilgileri içerecek şekilde tasarlanmıştır .

E.164 Numaralandırma Planı Nasıl Çalışır?

Bir telefon numarası en fazla 15 haneli olabilir
Telefon numarasının ilk kısmı ülke kodudur (bir ila üç haneli)
İkinci bölüm, ulusal hedef kodudur (NDC)
Son kısım abone numarasıdır (SN)
NDC ve SN birlikte toplu olarak ulusal (önemli) sayı olarak adlandırılır.
Önceki Örneği Kullanmak İçin:
Ülke kodu: +44
Ulusal hedef kodu: 7911
Abone numarası: 123456
Toplamda: +447911123456
Dikkat Edilmesi Gereken İki Önemli Şey

Her şeyden önce, uluslararası E.164 gösteriminde baştaki ‘0’ kaldırılır. Birleşik Krallık cep telefonu numarası ‘07911 123456’ uluslararası formatta ‘+44 7911 123456’dır, yani ilk sıfır yoktur. İkinci olarak, E.164 gösteriminde tüm boşluklar, kısa çizgiler [‘-‘] ve parantezler [ ‘(‘ ve ‘)’] kaldırılmıştır, baştaki ‘+’ dışında tüm karakterler sayısal olmalıdır.

Uluslararası Telefon Numarası Doğrulayıcı

Bir telefon numarasının doğru olup olmadığını veya E.164 biçimlendirmesinde nasıl görünmesi gerektiğini kontrol etmenin harika bir yolu, Telefon Numarası Ayrıştırıcı demosunu kullanmaktır . Bu, Google’ın Android telefonlarda telefon numarası biçimlendirmesini kontrol etmek için kullandığı bir yazılımın parçasıdır.

Ülkeye Özgü Kurallar ve Düzenlemeler

Yurtdışı sanal numaralar, dünyanın her yerinden insanlara anında ulaşmanın kolay ve etkili bir yoludur . Ancak ulaşabileceğiniz bu geniş ülke yelpazesiyle, ulusal alışkanlıklar, kısıtlamalar ve seçeneklerde çok çeşitli farklılıklar ortaya çıkıyor.

🇦🇪 Birleşik Arab Emirlikleri Sanal Numara 🇦🇹 Avusturya Sanal Numara 🇧🇪 Belçika Sanal Numara 🇧🇬Bulgaristan Sanal Numara 🇧🇭 Bahrain Sanal Numara 🇨🇦 Kanada Sanal Numara 🇨🇭 İsviçre Sanal Numara 🇨🇾 Güney Kıbrıs Sanal Numara 🇨🇿 Çek Cumhuriyeti Sanal Numara 🇩🇪 Almanya Sanal Numara 🇩🇰 Danimarka Sanal Numara 🇪🇪 Estonya Sanal Numara 🇪🇸 İspanya Sanal Numara 🇫🇮 Finlandiya Sanal Numara 🇫🇷 Fransa Sanal Numara 🇬🇧 İngiltere Sanal Numara 🇬🇷 Yunanistan Sanal Numara 🇭🇺 Macaristan Sanal Numara 🇮🇳 Hindistan Sanal Numara 🇮🇹 İtalya Sanal Numara 🇯🇴 Ürdün Sanal Numara 🇰🇼 Kuwait Sanal Numara 🇰🇿 Kazakistan Sanal Numara 🇱🇻 Letonya Sanal Numara 🇲🇹 Malta Sanal Numara 🇳🇱 Hollanda Sanal Numara 🇳🇴 Norveç Sanal Numara 🇵🇭 Filipinler Sanal Numara 🇵🇱 Polonya Sanal Numara 🇵🇹 Portekiz Sanal Numara 🇶🇦 Katar Sanal Numara 🇷🇴 Romanya Sanal Numara 🇷🇺 Rusya Sanal Numara 🇸🇦 Suudi Arabistan Sanal Numara 🇸🇪 İsveç Sanal Numara 🇺🇸 Amerika Sanal Numara