Hemen Başvurun,
Sizi Arayalım...

İşletmeler için VoIP yeni bir kavram değildir, ancak her büyüklükteki işletmeye büyük faydalar sağlamak için kesinlikle gelişmiştir. Geleneksel sabit hatlara göre iyi bilinen maliyet tasarrufu ve güvenilirliğin dışında, VoIP masaya başka hangi avantajları getiriyor?

İşletmeler İçin VoIP’nin 4 Faydası


Uzak ofis çalışanları? Küresel müşteriler? Genişleyen ofisler? Masrafları azaltmak mı? Bunlardan herhangi biri veya tümü işletmeniz için geçerliyse, VoIP’ye geçişin sizi nasıl etkileyeceğini bilmekle çok ilgileneceksiniz.

1. SIP Kanalı


SIP kanalı nedir?

Oturum Başlatma Protokolü (SIP) trank , sesli iletişim ve telefon hizmetlerinde heyecan verici bir teknolojidir. Geleneksel telefonlardan farklı olarak, SIP gövdeleri, IP özellikli bir PBX (Private Branch eXchange) üzerinden dijital ses verisi paketleri göndermek için bir paket anahtarlama ağı kullanır; böylece kullanıcılar, dünyada kendi telefonu olan herkesle internet üzerinden arama yapabilir ve alabilir. sayı.

Bir SIP dış hattı, her iki tarafta da gelen çağrılara eşdeğer olan bir dizi kanalı destekler: onları almak veya gidenleri yapmak. İş gereksinimlerinize bağlı olarak, aramalarınızı etkili bir şekilde işlemek için yalnızca tek bir SIP dış hattına ihtiyacınız olabilir.

Bir bulut PBX sisteminin yanı sıra SIP, coğrafi veya coğrafi olmayan numaralar ayarlamanıza (bir dakika içinde daha fazlası) olanak tanır, birden çok siteyi kolayca birbirine bağlar ve kesinti veya felaket durumunda hatları hızlı bir şekilde yeniden yönlendirebilir. Genişletiyorsanız, küçültüyorsanız veya uzaklaşıyorsanız, bu sistemin ölçeklenebilirliği onu mükemmel bir seçim haline getirir.

Bu nedenle, işletmeniz VoIP’ye geçmeyi seçtiğinde, SIP dış hatlarınızı hızlı bir şekilde ayarlayabilir ve rekor sürede mevcut numaralarınızı taşıyabiliriz. Kablolama veya fiziksel taşıyıcı sonlandırması gerekmez.

SIP ve VoIP

Bu iki terim genellikle birbirinin yerine kullanılır, ancak oldukça farklıdırlar.

VoIP aramaları internet üzerinden gerçekleşir. SIP trunk, sesli aramaların yanı sıra internet, telefon hatları, hücresel ve uydu bağlantıları üzerinden multimedya verilerini kolaylaştırır.

2. Programlanabilir Ses için API Erişimi

Kişiselleştirilmiş Uygulamalara Kısayol

Şablonlar, OTP’ler ve bildirimler göndermek veya bir DMTF menüsü aracılığıyla etkileşim kurmak gibi yaygın olarak kullanılan uygulamaların temeli ile önceden yüklenmiş olarak gelir . Bunlar, sıfırdan özel uygulamalar oluşturmanın zamanını ve baş ağrısını ortadan kaldırır. Ancak, ihtiyaç duyarsanız kendi uygulamalarınızı oluşturmak hala mümkündür ve kapsamlı belgelerimizle daha da kolaylaştırılmıştır .

Süper Hızlı Kurulum

Bir sabit hattın yapabileceği her şeyi, VoIP daha iyisini yapabilir. Çağrı yönlendirme ve IVR’ler – özellikle çağrı merkezleri için – hızlı bir şekilde yapılandırılabilir, kişiselleştirilebilir ve API erişiminiz aracılığıyla kolayca yönetilebilir. Bu size programlanabilir ses seçeneklerinizi yönetmek için anında ve sürekli erişim sağlar.

Sesli Mesajlaşma

Kampanyalarınızın ve iş mesajlarınızın erişimini genişletmek için VoIP ile sesli mesajlaşma veya metinden konuşmaya yararlanın.

Metin okuma, dijital metni yüksek sesle okuyan mükemmel bir yardımcı teknolojidir. Mobil ekranlarda veya diğer cihazlarda sözcükleri alıp bunları sesli bir akışa dönüştürerek, okuma güçlüğü çekenlerin, görme bozukluklarının, okuma yazma güçlüğü çekenlerin veya sizin dilinizi öğrenenlerin anlamasını ve yanıt vermesini sağlar. Aslında bu, 20’ye kadar farklı dilde çalışacak şekilde yapılandırılabilir; bu, uluslararası bir kitleye sahip bir işletme için mükemmeldir.

Kendi Kurallarınızı Belirleyin

Sisteminizin önceden programlanmış kriterlere yanıt vermesine izin veren özel kurallar oluşturulabilir ve uygulanabilir. Örneğin, bir giden satış araması yaparken, sesli posta algılanırsa sisteminiz önceden ayarlanmış bir protokolü izleyecek şekilde yapılandırılabilir.

3. Doğrudan Arama(Yurtdışı Sanal Numara)


Müşterilerinizin sizi aramasını sağlamak için en uygun maliyetli platformu sağlamak, ticari açıdan mantıklıdır. Doğrudan Arama (DDI) özelliği veya Doğrudan İçeri Arama (DID), bunu sağlayan işletmeler için VoIP içindeki bir özelliktir.

Örneğin, birisi Londra’yı ziyaret ediyorsa ve işi için bir Paris numarasına ihtiyaç duyuyorsa, bunu yurtdışı sanal numara kullanarak alabilir. Müşteriler, uluslararası bir sınırın kendi taraflarındaki kişilerle konuşmayı tercih eder, bu da şirketinizin yerel olarak daha bağlantılı ve erişilebilir olmasına yardımcı olur; onları dünyadaki binlerce müşteriden sadece bir tanesi yerine topluluğunuzun bir parçası gibi hissettirmek!

Belirli konumlarda ücretsiz ve Premium numaralar da mevcuttur ve bunların tümü, önemli bir maliyet tasarrufuyla dünya çapında aramayı kolaylaştırmak için birlikte çalışır.

4. Analitik


İşinizin nabzını tutmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu dijital dünyada faaliyet gösteren hediyelerden birinin her şeyin izlenebilir olması olduğunu anlıyoruz. Bu veriler, finansal ve operasyonel nedenlerle inanılmaz derecede faydalıdır, ancak bu içgörüler ayrıca güvenlik ve dolandırıcılığı önleme amaçlarıyla her çağrı hakkında ayrıntılı bilgi sunar.

Ses analitiği, ses verileriniz hakkında ses düzeyi, hedef, maliyet ve arama kalitesi gibi gerçek zamanlı içgörü sağlayarak sizi sürücü koltuğuna oturtur. Faturalandırma ve maliyet kontrolü, Arama Ayrıntı Kayıtlarına (CDR) anında erişim sunan bir API kullanılarak bulut aracılığıyla kolayca yönetilir.

Özetle


İşletmeler için VoIP gerçekten etkilemeye devam eden yeteneklere sahip çok yönlü bir canavardır. Tabii ki, yukarıdakilerin hepsine ek olarak, aramalarınızın daha az maliyetli olacağı, altyapınızın daha esnek olacağı ve mevcut teknolojiye fiyat etiketi olmadan erişebileceğiniz gibi kalıcı bir gerçek var.

İşinizin büyümesi için bu temel sistem hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyeceğinizden eminiz ve daha fazla bilgi için ekibimizle iletişime geçmenizi öneririz .

🇦🇪 Birleşik Arab Emirlikleri Sanal Numara 🇦🇹 Avusturya Sanal Numara 🇧🇪 Belçika Sanal Numara 🇧🇬Bulgaristan Sanal Numara 🇧🇭 Bahrain Sanal Numara 🇨🇦 Kanada Sanal Numara 🇨🇭 İsviçre Sanal Numara 🇨🇾 Güney Kıbrıs Sanal Numara 🇨🇿 Çek Cumhuriyeti Sanal Numara 🇩🇪 Almanya Sanal Numara 🇩🇰 Danimarka Sanal Numara 🇪🇪 Estonya Sanal Numara 🇪🇸 İspanya Sanal Numara 🇫🇮 Finlandiya Sanal Numara 🇫🇷 Fransa Sanal Numara 🇬🇧 İngiltere Sanal Numara 🇬🇷 Yunanistan Sanal Numara 🇭🇺 Macaristan Sanal Numara 🇮🇳 Hindistan Sanal Numara 🇮🇹 İtalya Sanal Numara 🇯🇴 Ürdün Sanal Numara 🇰🇼 Kuwait Sanal Numara 🇰🇿 Kazakistan Sanal Numara 🇱🇻 Letonya Sanal Numara 🇲🇹 Malta Sanal Numara 🇳🇱 Hollanda Sanal Numara 🇳🇴 Norveç Sanal Numara 🇵🇭 Filipinler Sanal Numara 🇵🇱 Polonya Sanal Numara 🇵🇹 Portekiz Sanal Numara 🇶🇦 Katar Sanal Numara 🇷🇴 Romanya Sanal Numara 🇷🇺 Rusya Sanal Numara 🇸🇦 Suudi Arabistan Sanal Numara 🇸🇪 İsveç Sanal Numara 🇺🇸 Amerika Sanal Numara