Hemen Başvurun,
Sizi Arayalım...


Özellikle pandemi durumu göz önüne alındığında, bir VoIP telefon sistemi de dahil olmak üzere Tümleşik İletişimin faydaları ve avantajları hakkındaki küresel tartışma, son zamanlarda sıcak bir konu olmuştur.

Tek bir sektöre özgü olmayan güvenli bulut tabanlı VoIP iletişim sistemleri, yalnızca BT’nin değil, her sektörün içine girmiş ve ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Benzer şekilde, sağlık sektörü VoIP aracılığıyla sonsuz faydalar arıyor.

Küresel salgının ardından, artan klinik ve idari maliyetlerle birlikte, daha sıkı bir hasta güvenliği prosedürünün iş başında olduğunu görüyoruz. Sağlık çalışanlarının işi her zamankinden daha karmaşık hale geldi.

Gelişen ihtiyaçlar ve değişen zamanların ışığında, sağlık tesisleri son teknolojik gelişmelerden tam olarak yararlanmak için mümkün olan her türlü çabayı göstermektedir. Hasta verilerinin paylaşılması, hasta mahremiyetinin korunması ve aynı zamanda sağlık hizmeti sonuçlarının iyileştirilmesi dahil olmak üzere günlük iletişimi artırmak için sağlık tesislerinin günlük iletişimleri dikkate alarak VoIP telefon sistemlerine geçmesi gerekir.

Barındırılan VoIP telefon sistemleri yerinde olduğunda, hasta bilgilerine daha hızlı erişim için sağlık bakanlıkları, toplum kuruluşları, hastaneler ve gelişmiş iletişim ve veri hizmetleri uygulayan diğer tıbbi tesisleri görebiliriz. VoIP hizmetleriyle sağlık sektörü, klinik uygulamaları destekleyen güvenilir, güvenli ve esnek bir BT ortamını garanti edebilir.

VoIP‘yi sağlık sektörü için ezber bozan bir araç olarak adlandırmak, daha hızlı ve daha güvenilir iletişime olanak sağladığı için hiç de yanlış olmaz.

1. Sağlam Güvenlik Politikalarını Güçlendirir


  Tam tıbbi geçmişi, sağlık koşullarını ve laboratuvar test sonuçlarını içeren hasta sağlık bilgileri siber saldırılara açıktır. Özel fakslar ve sesli mesajlar gibi hassas veriler de dahil olmak üzere bu kayıtlar, ağır bir fidye karşılığında bilgisayar korsanlığına karşı savunmasızdır. Bilgisayar korsanları için, sistemler eskiyse veya %100 güvenli değilse, analog veya dijital telefon sistemlerini ele geçirmek kolaylaşır. Bu sadece organizasyon için aşırı derecede felaket değil, etkilenen hastalar da eşit derecede acı çekiyor. Bu nedenle, bilgilerin %100 güvenli ve erişilemez olduğundan emin olmak için bir güvenlik prosedürü izlemek önemlidir.

Bununla birlikte, telefon sağlayıcı, müşterilerinin gizlilik korumasını sürdürmek için sağlam güvenlik prosedürleri yerleştirmişse, bu tür durumlardan kaçınılabilir. VoIP telefon sistemleri, meydana gelen herhangi bir olağandışı veya şüpheli etkinliğin kolayca tanımlanmasını ve derhal ele alınmasını sağlamak için kurumsal düzeyde şifreleme, sürekli izleme ve düzenli bakım değerlendirmeleri ile yerleşiktir. Bunun için tam uyumlu bir VoIP telefon sağlayıcısı seçmek çok önemlidir.

2. İş Verimliliğini Artırır


Sağlık çalışanları için görev yönetimi oldukça stresli ve aynı zamanda hata yapmamak için dikkatli bir şekilde yapılması gerekiyor. Sürekli talepler gelirken, sorunsuz bir iş akışı sağlamak için verimli ve hızlı sonuç üreten süreçlerin uygulamaya konduğundan emin olmak çok önemlidir. Güvenilir bir VoIP telefon sistemi, sağlık tesislerinde iş üretkenliğini ve verimliliğini artırmaya yardımcı olabilir. Bir VoIP telefon sistemi, yalnızca arama yapmak ve almak için güçlü bir araç değildir, diğer çeşitli kullanışlı özellikler, birikmiş öncelikli görevlerin azaltılmasına ve günlük işlemleri kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

Otomatik görevli özelliği, hastaları ilgili departmana hızlı bir şekilde bağlayabilir. Çağrı yönlendirmeyi ayarlamak, arayanın ihtiyaca göre seçebileceği, kullanımı kolay bir ses menüsü sunmaya yardımcı olur. Ek olarak, bir VoIP telefon sistemi, sesli mesajların metne dönüştürülmesini kolaylaştırabilir ve daha sonra herhangi bir cihazdan herhangi bir zamanda kolayca erişilebilir.

3. Doktor-Hasta Deneyimini Geliştirir


Herhangi bir sağlık uzmanı, hastaların üstün bakım ve hizmet almasını sağlamayı amaçlar. Koşullar ne kadar yorucu olursa olsun, sağlık çalışanları hasta memnuniyetinin korunmasını sağlamak için yorulmadan çalışırlar.

VoIP telefon çözümleri, hastaneler ve küçük ölçekli tıbbi tesisler için hasta bakım deneyimini iyileştirmeye yardımcı olabilir. VoIP, genel deneyimi şu yollarla geliştirir:

HD ses kalitesi – VoIP telefon sistemi, bilgi toplamanın sorunsuz bir şekilde hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayan gelişmiş bir ses kalitesi sunar. Bu, herhangi bir arama kesintisi olmadan doğru bilgilerin mümkün kılındığından emin olmanız gereken acil aramalarda özellikle önemlidir.

Öncelikli arama kuyruğu – acil aramaların tanınması kolaydır ve ayrıca buna göre önceliklendirilir.

Özelleştirilmiş Giriş Anonsları – arayanlar hizmet saatleri boyunca iyi bilgilendirilir ve özelleştirilmiş mesajlar aracılığıyla uygun pratisyen hekimlere, kayıtlı hemşirelere ve diğer tıp uzmanlarına kolayca erişebilir.

4. Uzun süren kurulumlar ve karmaşık yönetim yok


Çoğunlukla, eski telefon sistemleri karmaşıktır ve özellikle çok yoğun bir günde yönetilmesi kolay değildir. Önceki uygulamalar, sağlık tesislerinin, masrafları on kat artırabilecek şekilde, saha dışı BT destek personeline dış kaynak sağlamasını içeriyordu.

Barındırılan VoIP sisteminde durum böyle değildir. Basit ve kolay bir yönetim konsolu veya çevrimiçi portal, kaydı otomatik olarak tutar, son derece özelleştirilebilir ve ayrıca yönetimi kolaydır. Normal personel, yönetmek için ek bir BT ekibini işe almaya gerek kalmadan aramaları yanıtlamak, yönlendirmeyi ve yönlendirmeyi etkinleştirmek için kolayca eğitilebilir. Sesli mesajda veya hatta çağrı yönlendirme ayarlarında herhangi bir değişiklik yapılması gerekiyorsa, personel bunu bir zap içinde yapabilir.

5. Hareket halindeyken daha hızlı iletişim!


En yüksek kalitede hizmetlerin sunulması ancak tutarlı olan hızlı ve istikrarlı iletişim ile sağlanabilir. Mobil iletişimin, iletişim sürecini sorunsuz ve hızlı hale getirdiği için modern sağlık hizmetlerinde oldukça faydalı olduğuna tanık olunmaktadır. Doktorlar, hemşireler ve diğer sağlık personeli sık sık hareket halindedir ve bu nedenle, herhangi bir aksilik olmadan hareket halinde kalmalarına yardımcı olabilecek bir altyapıya ihtiyaç duyarlar.

Bir VoIP çözümü, birden fazla yerdeki telefon sistemlerinin her yerden kolayca erişilebilen tek bir dahili numarada birleştirilmesini sağlayabilir. Bu son teknoloji ürünü çözüm, kullanıcılara hem PC’lere hem de elde taşınabilir cihazlara yazılım telefonları yükleme yetkisi verir. Bir kullanıcı ister ofiste çalışıyor isterse seyahat ediyor olsun, yazılım telefonu uygulaması, günlük işlemlerine herhangi bir aksama olmadan devam etmelerine yardımcı olan birçok özellik sunar.

6. Esnek ve Ölçeklenebilir Bir Çözüm


Geleneksel telefon sistemleri, ne yazık ki, kuruluşların günlük operasyonlar için pahalı ve kapsamlı ekipman satın almak için büyük yatırımlar yapmasını gerektirir. Bu sistem yalnızca büyük kuruluşlar veya tıbbi tesisler için uygun maliyetlidir, ancak küçük klinikler veya sağlık hizmetleri kurulumları pahalı eski sistemleri kurmayı göze alamaz. Ve bu sadece bu değil; kuruluş mevcut sistemini aştığında ve artan ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla para harcaması gerektiğinde sorun artar.

Bu yönetilemez döngüden, ölçeklenebilir ve esnek bir bulut tabanlı VoIP çözümü ile kaçınılabilir. VoIP telefon sistemi, hem büyük hem de küçük kuruluşların sistemi kontrol etmesine ve ihtiyaca göre sistemi yukarı veya aşağı kolayca ölçeklendirmesine olanak tanır. Tüm bunlar, sistemi yükselttikten sonra bile geleneksel sistemlerden on kat daha az maliyetlidir.

7. Basitleştirilmiş Analitik ve Raporlama


Müşterileriniz hakkında size tamamen güvenli ve ayrıntılı bilgiler sağlayan bir telefon sistemi alırsanız ne olur? Kurulan bir VoIP telefon sistemi ile, çok fazla zaman ve çaba harcamak zorunda kalmadan ihtiyaçlarınızı etkili bir şekilde karşılamak için önemli kararları kolayca verebilirsiniz.

Bir VoIP telefon sistemi, yalnızca arama yapmak veya almak için kullandığınız araç değildir. CRM entegrasyonlarına sahip yerleşik yetkin sistemi, özellikle sağlık hizmetleri için son derece değerli olan derinlemesine analitik sağlayabilir. Sağlık yöneticileri, halihazırda mevcut olan nitel verileri kullanarak daha hızlı idari, finansal kararlar ve stratejik bakım kararları alabilir.

8. Görüntülü / Sesli Konferans


Küresel pandemi krizlerinin ardından video ve sesli konferans, özellikle sağlık sektörü için günün ihtiyacı haline geldi. Engelleri ortadan kaldırarak ve herkesi küresel olarak birbirine bağlayarak iletişimi basitleştirdi.

Bu teknoloji, sağlık personelinin daha iyi sonuçlar üretmesine yardımcı oldu. Sanal toplantılar düzenlemek masrafları azaltabilir, zamanlama çakışmalarını azaltabilir ve sonuçta zamandan tasarruf sağlar. Video konferans, doktorların ve hastaların herhangi bir yerden birbirlerine danışmak için kişiselleştirilmiş bir sanal ortama sahip olmalarını sağlayan yüz yüze etkileşime olanak tanır. Xinix, bu özelliği herhangi bir ekstra donanım veya yazılım satın almaya gerek kalmadan sunabilir.

10. Maliyet düşürmeyi mümkün kıldı


Sağlık sektörü, günlük operasyonların ve idarenin artan maliyetlerini azaltmak için yeterli finansmana ihtiyaç duyar. Ancak gerçekte, kısıtlı bir bütçe, özellikle harcamalar arttığında zorlayıcıdır. Bu nedenle, bu sektör, günlük işleri sorunsuz bir şekilde sürdürmek için uygun maliyetli çözümler gerektirir… ve işte burada bir VoIP telefon sistemi devreye girer.

Bulut tabanlı Barındırılan telefon hizmeti, uygun maliyetli, hızlı ve basit kurulum sağlar ve uzaktan yükseltme de dahil olmak üzere bakım maliyetlerini kolayca azaltabilir. Bu, ağ mühendisleri veya teknisyenleri tarafından sürekli sorun giderme ziyaretlerine duyulan ihtiyacı azaltır ve böylece gerekli bakım için bekleme sürelerini azaltır.

Güvenilir bir VoIP çözümü , iletişim maliyetlerini ve belirli bir sorunu çözmek için beklemek için harcanan zamanı azaltmanın yanı sıra sağlık hizmetlerini geliştirir.

DIDTR VoIP sağlayıcısı, ölçeklenebilir bir telefon sistemini hızlı bir şekilde entegre eder, böylece kuruluşların ihtiyaç duydukları için herhangi bir gereksiz eklenti olmadan ödeme yapmalarını sağlar.

Geleceğin ne getireceğinden bağımsız olarak, bulut tabanlı barındırılan VoIP sisteminde kalmak, gelişmek, zorlukların üstesinden gelmek ve sizin, benim ve herkesin daha iyisine doğru ilerlemeye devam etmek için gereklidir.