Hemen Başvurun,
Sizi Arayalım...

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE BULUT SANTRAL

19. yüzyılın sonlarında telefon, kişisel ve ticari iletişimde büyük ilerlemeler sağladı. Bu basit eski telefon sistemleri (PSTN), güvenli ve kaliteli aramalar için değerlerini göstermiştir. Pek çok şirket bunları kullanmaya devam edecek kadar mutlu görünüyor, ancak telekom sahnesinin sıradan bir gözlemcisi bile artan sayıda işletmenin bulut santral telefon sistemlerine geçtiğini fark etmiş olmalı. Neden?

BULUT SANTRAL NEDİR?

PBX (Private Branch Exchange), bir şirketin özel telefon ağı ve bir kuruluşun iş telefonu sisteminin ana parçasıdır. PBX’e bağlı telefon kullanıcıları, kuruluş içinde dahili olarak ve çeşitli kanallar ve farklı ekipman türleri kullanarak harici dünya ile iletişim kurar. Bu PBX’ler, telefon kabinleri ve diğer sabit ekipman gerektirir. İletişim bakır teller boyunca iletilir.

Buna karşılık, bulut santral tüm bu sabit donanıma ihtiyaç duymaz. Çağrılar, görüntülü mesajlaşma ve veriler, bulut tabanlı sunucularda depolanan hayati verilerle çevrimiçi olarak iletilir. İşletme, bulut santral hizmetlerini barındırması için bir VoIP (İnternet Üzerinden Ses Protokolü) hizmet sağlayıcısı seçer. Sağlayıcı, sistem bakım ve destek yükünü üstlenir.

BULUT SANTRAL SİSTEMİ İLE ÇALIŞMANIN AVANTAJLARI

PSTN sistemleri iyi çalışabilirken, küçük ve orta ölçekli firmaları büyük bir dezavantaja sokar. Bulut Santral sistemleri, özel ihtiyaçlarına göre uyarlanır.

 1. Daha düşük bakım giderleri

  Sabit telefon donanımı ve kablolarının bakımı ve güncellenmesi çok maliyetlidir. Bulut Santral, büyük yatırımlar ve finansal kaynaklar gerektirmez. Örneğin, bir bilgisayar faresini tıklatarak kullanıcıları ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz. DIDTR Projesi aslında iş gereksinimlerinizi karşılamak için tasarlanmış tamamen özel bir bulut santral sunar.

 2. Arama maliyetlerinde azalma

  Sanal numaraların bulut santral ile birlikte kullanılması, arama maliyetlerini önemli ölçüde azaltır. İndirimler, özellikle yurtdışı arama ücretlerinde önemlidir. Bir şirketin dünya çapında sanal ofisler açması ve faaliyetlerini genişletmesi sadece birkaç dakika sürüyor. Bu ülkelerdeki müşteriler, onları aramak için yalnızca yerel ücretlerini öderler.

 3. Arayan Deneyimini İyileştirir Bulut iş telefonu sistemi, müşterilere Etkileşimli Sesli Yanıt (IVR), Otomatik Karşılama Mesajları, Arama Yönlendirme, Arama Kayıtları, CRM sistemleriyle entegrasyonlar ve daha

  pek çok özellik sunar . Daha eski teknolojiyle, yalnızca en büyük şirketler bu arayan dostu seçenekleri destekleyebiliyordu.

 4. Esnek çalışma uygulamalarına izin verir

  PBX bir bulut üzerinde barındırıldığından, müşteriler telefon sistemlerini internet erişimlerinin olduğu her yerden kullanabilirler; bu, çalışanların ev ofislerinden ve diğer uzak konumlardan çalışmasına olanak tanır. Ayrıca aramaları yönlendirmeyi kolaylaştırır, böylece her zaman bu önemli müşteri aramasını yanıtlayacak biri bulunur.

🇦🇪 Birleşik Arab Emirlikleri Sanal Numara 🇦🇹 Avusturya Sanal Numara 🇧🇪 Belçika Sanal Numara 🇧🇬 Bulgaristan Sanal Numara 🇧🇭 Bahrain Sanal Numara 🇨🇦 Kanada Sanal Numara 🇨🇭 İsviçre Sanal Numara 🇨🇾 Güney Kıbrıs Sanal Numara 🇨🇿 Çek Cumhuriyeti Sanal Numara 🇩🇪 Almanya Sanal Numara 🇩🇰 Danimarka Sanal Numara 🇪🇪 Estonya Sanal Numara 🇪🇸 İspanya Sanal Numara 🇫🇮 Finlandiya Sanal Numara 🇫🇷 Fransa Sanal Numara 🇬🇧 İngiltere Sanal Numara 🇬🇷 Yunanistan Sanal Numara 🇭🇺 Macaristan Sanal Numara 🇮🇳 Hindistan Sanal Numara 🇮🇹 İtalya Sanal Numara 🇯🇴 Ürdün Sanal Numara 🇰🇼 Kuwait Sanal Numara 🇰🇿 Kazakistan Sanal Numara 🇱🇻 Letonya Sanal Numara 🇲🇹 Malta Sanal Numara 🇳🇱 Hollanda Sanal Numara 🇳🇴 Norveç Sanal Numara 🇵🇭 Filipinler Sanal Numara 🇵🇱 Polonya Sanal Numara 🇵🇹 Portekiz Sanal Numara 🇶🇦 Katar Sanal Numara 🇷🇴 Romanya Sanal Numara 🇷🇺 Rusya Sanal Numara 🇸🇦 Suudi Arabistan Sanal Numara 🇸🇪 İsveç Sanal Numara 🇺🇸 Amerika Sanal Numara