Hemen Başvurun,
Sizi Arayalım...

Sanal bir telefon numarası aslında normal bir telefon numarasıdır. Sanal numara denilmesinin sebebi numaraların internet üzerinden kullanılmasıdır. Diğer telefon numaraları gibi arama yapmak ve almak için de kullanabilirsiniz. Numarayı arayan kişiler sanal bir numarayı aradıklarını bilmeyeceklerdir.

Bu yazıda sanal bir numaranın ne olduğunu, hangi türlerin olduğunu ve cevaplamak ve arama yapmak için onu nasıl kullanabileceğinizi açıklayacağız.

Sanal numaralar aramaları her yere bağlanabilir. Normal telefon numaraları, yerel telefon şirketi tarafından, gelen aramaları ağlarına bağlı fiziksel telefonlara veya mobil ağlarına kayıtlı SIM kartları olan cep telefonlarına bağlamak için yapılandırılır.

Bu, normal telefon numaralarının fiziksel bir şeye bağlı olduğu anlamına gelir.

Öte yandan sanal sayılar fiziksel hiçbir şeye bağlı değildir.

Yapılandırılabilir hedef Bir sanal telefon numarasına gelen aramaların hedefi abone tarafından yapılandırılabilir ve gelen aramaların bir dizüstü bilgisayardaki veya mobil cihazdaki uygulamalarla İnternet üzerinden yanıtlanmasına olanak tanır.

Hem normal numaralar hem de sanal numaralar çağrı yönlendirmeyi destekler. Bu, gelen aramaların gezegenin herhangi bir yerindeki başka bir telefon numarasına gönderilebileceği anlamına gelir.

İleriye doğru arama, gelen aramayla birlikte köprülenen ikinci bir giden arama olduğundan, genellikle arama yönlendirme için ek bir ücret alınır.