Hemen Başvurun,
Sizi Arayalım...

Normal numara olarak bulabileceğiniz tüm numara türleri, sanal numaralar olarak da mevcuttur. Her numara türü, bir alan kodu veya bir numara ön eki ile tanımlanır – örneğin Manhattan, New York, ABD (212), Stockholm, İsveç (8), ABD’deki ücretsiz numaralar (800).

Coğrafi numaralar

Stockholm (8) veya Paris (9) gibi bir şehre veya Manhattan (212) gibi bir şehrin bir kısmına ilişkin coğrafi numaraları alabilirsiniz.

Bu numaralar yerel aboneler tarafından sıradan yerel numaralar olarak tanınır ve aranması ucuzdur.

Daha önce, her hanede bunun gibi bir numara vardı – ancak günümüzde bu tür yerel numaraları kullanan çoğunlukla yerel işletmelerdir.

Numaralar normalde dünyanın herhangi bir yerinden aranabilir.

Ulusal numaralar

Ulusal numaralar herhangi bir şehir veya bölge ile ilgili değildir, sadece bir ülke ile ilgilidir.

Bu numaralar genellikle bir ülkenin her yerinde müşterileri olan işletmeler tarafından kullanılır.

Çoğu durumda, Ulusal numaraları arama ücreti coğrafi numaralarla aynıdır – ancak bazı ülkelerde ulusal numaraları aramak biraz daha pahalı olabilir.

Bazı ülkelerin yalnızca ulusal numaraları vardır ve coğrafi numaraları yoktur (Danimarka gibi), diğerlerinin yalnızca coğrafi numaraları vardır, ancak ulusal numaraları yoktur (ABD gibi).

Numaralar genellikle dünyanın herhangi bir yerinden aranabilir.

Toll free numaralar

Toll free numaralar genellikle arayanın araması için ücretsizdir.

Bir Toll free numaranız varsa, arama ücreti sizin tarafınızdan ödenir.

Bu tür numaralar genellikle müşterilerinin onlara ulaşmasını ücretsiz hale getirmek isteyen şirketler tarafından kullanılır.

Toll free numaralarda aramaları yanıtlamanın dakika başına maliyeti ülkeye göre çok değişir ve numaraların aylık maliyeti genellikle coğrafi numaralardan daha yüksektir. Bazı ülkelerde, ücretsiz bir numara edinmenin de önemli bir başlangıç maliyeti olabilir.

Toll free numaralar genellikle yalnızca aynı ülke içinden aranabilir.,

Mobil numaralar

Sanal cep telefonu numaraları SIM kartsız gelir. Bu, onları normal mobil çağrı almak veya yapmak için kullanamayacağınız anlamına gelir. Bununla birlikte, İnternet üzerinden arama yapmak ve almak için bir uygulamada kullanılabilirler.

Sanal Cep numaraları, şirketler tarafından müşterilerle iletişim için ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.

Sanal cep telefonu numaraları SMS’i destekleyebilir veya desteklemeyebilir.