Hemen Başvurun,
Sizi Arayalım...

Doğrudan Gelen Arama (DID), bir şirketin özel şube değişimi (PBX) sistemine çağrı yapmak için bir telefon numaraları bloğu sağlayan yerel bir telefon şirketinin hizmetidir. Bir şirket DID’yi kullanarak, her olası bağlantı için PBX’e fiziksel bir hat gerekmeksizin müşterilerine her şirket veya iş istasyonu için bireysel telefon numaraları sunabilir.
Her biri için ayrı bir fiziksel telefon hattı gerektirmeksizin her bir çalışana kişisel bir numara vermesini sağlar. Bu şekilde, telefon trafiği ayrılabilir ve daha kolay yönetilebilir.

Örneğin, bir kuruluşun 25 çalışanı varsa ve her çalışanın ayrı bir telefon numarası veya uzatma varsa, fiziksel konumu dahilinde kuruluş, telefon şirketinden aynı anda 10 telefon görüşmesi yapılmasını sağlayacak 10 fiziksel ana hat kiralayabilir. Diğerleri kullanılabilir bir hat beklemek zorunda kalacak ve 10 hattın tamamı kullanımdayken sistemi arayan herhangi biri meşgul sinyali alabilecek veya sesli posta sistemine yönlendirilecektir. Faks ve sesli iletimler için bir DID sistemi kullanılabilir.

DID sistemi, faks ve sesli posta için ve canlı sesli bağlantılar için kullanılabilir. Düzenli PBX servisine kıyasla DID, santral operatörünün maliyetinden tasarruf eder, çağrılar daha hızlı gerçekleşir ve arayanlar şirketten ziyade bir kişiyi aradıklarını düşünürler.

DID, VoIP iletişimleri için benzer şekilde çalışır. PSTN kullanıcılarının VoIP kullanıcılarına doğrudan erişmelerini sağlamak için DID numaraları bir ağ geçidine atanır. Ağ geçidi, VoIP kullanıcısı için iki şebeke arasındaki çağrıları yönlendiren ve çeviren PSTN’yi (kamuya açık anahtarlamalı telefon ağı) VoIP ağına bağlar. PSTN’den gelen çağrılar, ilgili DID numarasını tutan VoIP kullanıcısına yönlendirilecektir.